Usługi

Dermatologia i endokrynologia

W praktyce weterynaryjnej częstym pacjentem jest tzw. pacjent dermatologiczny, który jest przyprowadzony do lekarza z powodu zauważonych zmian jak np.: wyłysienia, łuszczący się naskórek, zaczerwienienia, krosty lub z powodu „dziwnych” zachowań jak: uporczywe drapanie, gryzienie czy wylizywanie różnych okolic ciała. W Vet Centrum zajmujemy się pacjentami z chorobami skóry o podłożu alergicznym, hormonalnym, pasożytniczym, grzybiczym, bakteryjnym i psychogennym. Rozpoznajemy przyczyny zaburzeń okrywy włosowej, nadmiernego wypadania włosów i wyłysień, świądu skóry, nieprzyjemnej woni, a także występowania różnych wykwitów.

 

Dysponujemy pełną diagnostyką dermatologiczną obejmującą:

  • badanie cytologiczne
  • zeskrobiny
  • mikroskopowe badanie włosów
  • testy alergologiczne (śródskórne i serologiczne)
  • biopsje cienkoigłowe (BAC)
  • badanie histopatologiczne skóry

 

Właściciel podczas wizyty zawsze jest informowany o przyczynie choroby, możliwości zakażenia lub zarażenia, otrzymuje przejrzyste dane dotyczące stosowanych leków. Leczenie, prowadzone zgodnie ze standardami uznanymi w europejskich specjalistycznych klinikach dermatologicznych, ukierunkowane jest na rozpoznaną przyczynę, a nie tylko jej objawy. Poza tradycyjnym leczeniem farmakologicznym (zastrzyki, tabletki, maści) uzupełnienie stanowią kąpiele, diety weterynaryjne oraz w przypadku potwierdzonej testami alergii – odczulania.

Prowadzimy wielu pacjentów z przewlekłymi chorobami endokrynologicznymi jak np. zespół Cushinga czy niedoczynność/nadczynność tarczycy. Diagnostyka laboratoryjna umożliwia łatwą i szybką kontrolę poziomu hormonów, co zapewnia monitoring przebiegu wyżej wymienionych chorób.

W Vet Centrum konsultacje dermatologiczne przeprowadza w każdy wtorek w godz. 18-20 dr n. wet. Piotr Wilkołek

Go to top