Usługi

Dietetyka

Dietetyka weterynaryjna odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu zdrowia naszych podopiecznych. Odpowiednie żywienie ma ogromne znaczenie w profilaktyce, jak również w procesie leczenia. Dieta powinna być dobrana indywidualnie dla każdego czworonoga aby była odpowiednio zbilansowana, a nasz Przyjaciel mógł cieszyć się jak najlepszą kondycją.

Diety weterynaryjne podzielone są na karmy bytowe oraz karmy lecznicze.
Karmy bytowe są stosowane u zwierząt zdrowych. Biorąc pod uwagę wiek, masę ciała, rasę i stan zdrowia dobieramy odpowiednio zbilansowaną karmę, która pozwoli właściwie rozwijać się. W naszym sklepie mogą Państwo nabyć diety dla szczeniąt oraz kociąt, matek karmiących, psów i kotów w okresie wzrostu, psów małych i dużych ras, psów i kotów kastrowanych, w starszym wieku, czy bardzo aktywnych.
Dodatkowo dostępne są karmy bezzbożowe, zawierające mięso bizona, dzika, łososia, jagnięcinę, wołowinę lub kaczkę, z dodatkiem warzyw i owoców, co gwarantuje niepowtarzalny smak oraz cenne źródło przeciwutleniaczy.
Karmy lecznicze stanowią ważne uzupełnienie w trakcie leczenia pacjenta. Można je stosować wyłącznie u zwierząt chorych, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem weterynarii.

Posiadamy karmy lecznicze tj:

 • intestinal oraz fibre response (zaburzenia żołądkowo- jelitowe)
 • hepatic (schorzenia wątroby)
 • renal ( niewydolność nerek)
 • hypoallergenic oraz sensitivity control (problemy dermatologiczne)
 • diabetic (cukrzyca)
 • urinary (schorzenia dolnych dróg moczowych)
 • obesity (nadwaga/otyłość)
 • mobility (schorzenia stawów)
 • calm ( stres)
 • convalescence ( okres rekonwalescencji)
 • skin care ( poprawiająca wygląd okrywy włosowej)

Wszystkie karmy występują w oryginalnych opakowaniach, których wielkość jest zależna od producenta. Są to przede wszystkim duże opakowania, w przedziale od 3,5 kg do 20 kg. Dla Państwa komfortu, dysponujemy również karmami pakowanymi w woreczki strunowe o gramaturze 0,3kg, 0,5kg oraz 1kg.
Karmy mokre są dostępne w postaci puszek o wielkości 200g, 400g oraz 800g.

W naszym sklepie jest dostępnych około 40 rodzajów karm suchych i 30 rodzajów karm mokrych dla psów oraz około30 rodzajów karm suchych i 20 rodzajów karm mokrych dla kotów.
Jeśli nie znaleźli Państwo u nas konkretnej karmy, żaden problem!
W związku ze stałą współpracą z branżą żywieniową jesteśmy w stanie, w krótkim czasie sprowadzić dla Państwa każdą dostępną na rynku karmę.

Dla Klientów planujących większe zakupy, przygotowaliśmy rozmaite promocje oraz gratisy. Serdecznie zapraszamy!

Szukają Państwo karmy dla królika, chomika, świnki morskiej, szczura czy papużki?
Zapraszamy do naszego sklepu, w którym można znaleźć karmy pełnoporcjowe, granulaty i smakersy, firmy Vitapol, oraz pakowaną w woreczki strunowe po 0,5kg pełnowartościową karmę marki Versela Laga.

 

W ciągłej ofercie Vet Centrum znajdują się karmy takich producentów, jak:
 Royal Canin, Hill’s, Taste of the Wild, Arion, Vitapol, Versele-Laga.
Jeśli produkty nie spełniają oczekiwań, proszę nam powiedzieć. W ciągu kilku dni sprowadzimy wybraną karmę, specjalnie dla Państwa.

Go to top