Usługi

Stomatologia

Choroby zębów i przyzębia są jedną z najczęstszych przyczyn złego samopoczucia psów i kotów. Lata praktyki pokazały nam, jak mała jest wciąż świadomość właścicieli zwierząt, na temat profilaktyki jamy ustnej.
W Przychodni Vet Centrum od wielu lat zajmujemy się profilaktyką, diagnozowaniem oraz leczeniem chorób jamy ustnej zwierząt towarzyszących.

Posiadamy skaler piezoelektryczny, ultradźwiękowy firmy Kruuse – ART-P3, który pozwala na bezpieczne dla szkliwa usuwanie kamienia nazębnego (skaling), z możliwością regulacji używanej mocy i chłodzenia końcówki wodą. Przy zabiegach stomatologicznych używamy ssaka Mevacs M30, który ułatwia odprowadzanie nadmiaru wody i fragmentów kamienia nazębnego.

Wykonujemy ekstrakcję przetrwałych zębów mlecznych i zębów stałych zmienionych chorobowo, w czym pomocne są narzędzia stomatologiczne jak dźwignie, podważki i kleszcze ekstrakcyjne firm Kruuse oraz iM3.

Dla każdego pacjenta indywidualnie ustalamy farmakologiczne przygotowanie do zabiegów stomatologicznych oraz dalszą profilaktykę jamy ustnej. Wykonujemy także polerowanie i pozabiegowe lakierowanie zębów.

W Vet Centrum, w trakcie zabiegów stomatologicznych, przebiegających w narkozie ogólnej, zapewniamy indywidualnie dobrany protokół znieczulenia (infuzyjne, wziewne, miejscowe blokady okołonerwowe), z pełnym monitoringiem parametrów życiowych pacjenta.

Go to top