Usługi

Echo Serca

Echo serca (usg serca / echokardiografia) jest nieinwazyjnym badaniem, które umożliwia obrazowanie serca i głównych naczyń krwionośnych. W ten sposób dostarcza ono informacji o morfologii, czyli budowie anatomicznej i czynności struktur serca oraz głównych naczyń krwionośnych (aorta, tętnica płucna, żyły płucne). Zastosowanie w trakcie wykonywania echa serca funkcji Dopplera (kolorowy, ciągły, pulsacyjny i tkankowy) pozwala na dokładne oznaczenie kierunku przepływu krwi w sercu i jakości jego strumienia.
Echo serca umożliwia wykrycie oraz monitorowanie przebiegu chorób kardiologicznych wynikających zarówno z wad wrodzonych, jak i chorób nabytych, ma więc swoje zastosowanie w badaniu zwierząt młodych i dorosłych.

 
W Vet Centrum wykonujemy badanie echokardiograficzne za pomocą aparatu usg firmy Esaote MyLab 30Gold, wyposażonego w dwie głowice kardiologiczne, umożliwiające badanie zarówno u kotów, jak i psów ras olbrzymich. Badanie odbywa się na specjalnym miękkim stole z dziurą, dzięki czemu pacjent leży wygodnie przez cały czas badania. Badanie zajmuje od 20 do 30 minut – w tym czasie nagrywane są poszczególne projekcje, natomiast pomiary mające służyć ocenie pracy serca wykonywane są już po zakończeniu badania, co poprzez skrócenie jego trwania zmniejsza stres badanego zwierzęcia.

Wydajemy Certyfikat Badania Kardiologicznego.

Go to top